Karamanın Yerel haber sitesi

   

Bera Holding Satış hasılatını yüzde 25 arttırdı

Holding altı aylık dönem satış hasılatını, geçen yılın aynı dönemine göre % artışla 1.753.984.536 liraya çıkardı.

Bera Holding Satış hasılatını yüzde 25 arttırdı
  • 25 Ağustos 2021, Çarşamba 13:31

Konya ve Karaman Başta olmak üzere bir çok fabrikasıyla ülke ekonomisine büyük katkıda bulunan Bera Holding geçen yıla göre satışlarında %25 artış gerçekleştirdi.
 
Bera Holding yatpığı açıklamada şunları söyledi; " Bera Holding 2021 yılı ilk yarı sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Holding yönetiminden yapılan açıklamada küresel ve ulusal düzeydeki olumsuzluklara rağmen 2021 ilk yarı yılı başarılı bir performansla tamamlanmıştır. Holding altı aylık dönem satış hasılatını, geçen yılın aynı dönemine göre %25 artışla 1.753.984.536 liraya çıkarmıştır.
 
“Grubumuza bağlı şirketlerden, Konya Kağıt A.Ş., Muratlı Karton A.Ş., Divapan Entegre A.Ş. Kompen PVC A.Ş. ve Golda Gıda A.Ş. İstanbul Sanayi İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl yayınlanan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu ile ilgili 2020 yılı sıralamasında yer alma başarısı göstermiştir” denilen açıklamada şu verilere yer verilmiştir; “2020 yılı 2. Döneminde başlayan döviz kurlarındaki olağanüstü ve kontrol edilemeyen yükselişler kredi faizlerini de artırarak toplam finansal maliyetlerin artmasına neden olmuş, bu artışların etkisi 2021 yılı faaliyet döneminde de devam etmiştir. 2020 yılında kararlaştırılan ve 2021 yılında da devam ettirilen sıkı finansman politikası çerçevesinde alınan önlemler ile net finansman maliyeti önceki döneme göre önemli oranda azaltılarak 96 milyondan 16 milyona düşmüştür.
 
Net finansman maliyetindeki bu iyileşme dönem net karlılığının artmasında önemli etken olmuştur. İlk yarıyıl dönem satış hasılatı geçen yılın aynı dönemine göre %25 artışla 1.753.984.536 liraya çıkmıştır. Dönem net karı ise önceki döneme göre %26 oranında artarak 186,8 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. 2021 yılı ikinci dönem konsolide ihracat rakamı 40,4 milyon $ olurken, aynı döneme ait yatırım miktarı 16,2 milyon TL olmuştur. Döneme ilişkin araştırma geliştirme faaliyetleri, grubun firmalarının üretim alanında maliyet düşürme, teknoloji geliştirme ve yeni ürün yaratma hedefleri doğrultusunda 7.632.302 TL’dir.”
 
“Bera Holding ilkesel olarak grup şirketlerinin karlılıklarını maximize etmek ve sektörlerinde söz sahibi olabilmeleri için gerekli modernizasyon ve genişleme yatırımlarının sürekli olarak yapılmasını amaçlamaktadır” denilen açıklamada son olarak şu sözlere yer verilmiştir; “Konya ve ülkemiz açasından büyük değere sahip olan holdingimiz pandemi döneminde yakalamış olduğu büyüme trendini sürekli kılmak ve makro ekonomik göstergelere katkı sunmak karar ve azmindedir.”

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor


yukarı çık