8 MART KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

8 MART KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI
Karaman Milletvekili Lütfü Elvan ve Belediye Başkanı Kamil Uğurlu 8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle kutlama yayınladılar.

Karaman Milletvekili  Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Lütfi ELVAN’ın mesajı şu şekilde;  “

Kadınlar için bilinçlenme ve dayanışma günü olarak bilinen” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü” tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu bir hayat özlemleri ile isteklerini dile getirdikleri bir gün olarak her geçen daha da artan bir coşkuyla kutlanmaktadır.
 
Bu nedenle gelişen dünyamızda kadınların toplum hayatındaki önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. Kadınlarımızın her şartta baş tacı edilmeleri ve hakettikleri saygıyı görmeleri esastır. Kalkınmış ve gelişmiş bir toplum olma ideali, kadınlarımız olmadan mümkün değildir.

Türk kadını tarihimizin derinliklerinden günümüze kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her devirde feragat ve fedakarlıkların en yücesini yapmışlardır. Kurtuluş Savaşında; kanını, canını, emeğini ve evladını memleketin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamıştır.  Bu ülkenin mehmetçiklerini dünyaya getiren binlerce şehit analarının içinde olduğu onurlu Türk kadını, özverili ve üretken çalışmaları ile aileyi ve toplumumuzu şekillendiren en önemli varlıktır.
 
Ülkemizin ekonomik hayatında bizzat üretime katılan kadınlarımızın sayısında son zamanlarda meydana gelen büyük artış bizlere gurur vermekte ve diğer kadınlarımızı da üretime katılmaya teşvik etmektedir. Başta sevgi ve saygı olmak üzere her türlü güzelliği hak eden özverili kadınlarımızın, sosyal ihtiyaç ve beklentilerinde yanlarında olmak, hayatımızdaki yerini ve katılımını artırıcı tedbirleri almak, hak ve özgürlüklerinin daha da ileriye götürülmesine yönelik çalışmalarda bulunmak en önemli görevlerimiz arasında olacaktır.
 
Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü kutlar, saygılar sunarım.
 
Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ise kadınların toplumsal hayatın vazgeçilmez değerlerinden biri olduğunu belirterek: “Her alanda eğitimli ve becerikli kadın, geleceğin daha sağlam temeller üzerine oturtulmasında önemli potansiyel güç oluşturacaktır. Tarihte de Türk kadını, vatanı ve milleti için kendisinden beklenmeyen birçok fedâkarlıklar göstererek, bu vatan için neler yapabileceğini ortaya koymuştur.
 
Onların her alanda bilgi ve becerilerle donatılması, inanıyoruz ki daha güçlü bir Türkiye için büyük bir zorunluluktur. Bu kapsamda ev hanımlarımızın eğitimi yönünde Karaman Belediyesi, üzerine düşeni yerine getirmekte ve bir biri ardına Belediye Sevgi Evi kanalı ile açtığı kurslarla kadınlarımızın eğitiminde ciddi bir misyon üstlenmektedir. Türkiye hem erkeği ve hem de kadını ile dünyada hak ettiği düzeye kısa zamanda kavuşacaktır. Daha anlamlı 8 Mart’lar dileğiyle, bütün kadınlarımızı ve dünya kadınlarını kutluyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.” dedi.