611 Bin 900 TL’ye Sıfır Fiat Fiorino Müjdesi!

611 Bin 900 TL’ye Sıfır Fiat Fiorino Müjdesi!
Türkiye’de derinleşen ekonomik kriz nedeniyle sıfır ve ikinci el otomobillerde rekor fiyatlar görülürken, otomobil satın almak isteyenler de uygun fiyatlı araç almanın yollarını araştırıyor. Bu kapsamda, Fiat Fiorino 611 bin 900 TL fiyatıyla öne çıkıyor.

Türkiye’de son yıllarda varlığını fazlasıyla hissettiren ekonomik kriz nedeniyle döviz kurundaki artış ve TL’nin değer kaybı devam ederken, enflasyon da bazı göstergelere göre 3 hanelere kadar yükseldi. Hal böyle olunca, hemen her ürüne fahiş zamlar geldi.

Otomobil piyasası ise fiyatların en fazla yükseldiği sektörlerin başında geldi. Bu kapsamda, sıfır otomobil almak resmen hayal oldu. Sıfır otomobillerde yaşanan fiyat artışı nedeniyle otomobil satın almak isteyen vatandaşlar, ikinci el otomobillere yönelince ikinci el otomobil piyasasında da fiyatlar fahiş seviyelere çıktı.

Bu nedenle, sıfır ve ikinci el otomobil satın almakta zorlanan vatandaşlar, bankaların sağladığı taşıt kredilerine yönelmeye başladı. Ancak, Merkez Bankası’nın son bir yıldır uyguladığı faiz politikası nedeniyle konut ve ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi taşıt kredilerinde de faiz oranları yüzde 6’lara dayandı.

Bu yüzden, uygun fiyatlı otomobil almak isteyen vatandaşlar, bunun yollarını araştırmaya başladı. Devletin sıfır otomobillerde sağladığı ÖTV muafiyeti ise vatandaşlar için bulunmaz bir fırsat olurken, ÖTV indiriminden yararlanmanın bazı şartlarının olduğu öğrenildi.

fiat-fiorino1.png

611 bin 900 TL’YE SIFIR FİAT FİORİNO

Bu şartların ise yüzde 45 ve üzeri engelli olmak ve SGK’dan alınacak bir belgeyle bu engeli kanıtlamak olduğu belirtildi. Devlet, yüzde 45 ve üzeri engeli bulunan vatandaşlara sıfır otomobil alımlarından ÖTV muafiyeti sağlarken, bu engelini SGK’dan aldığı belgeyle kanıtlayan vatandaşlar ÖTV’siz uygun fiyatlara sıfır otomobil sahibi olabilecek.

Bu kapsamda, Fiat’ın Türkiye’de resmen satış rekorları kıran Fiorino modeli ise ÖTV’siz fiyatıyla ön plana çıktı. Fiat, hafif ticari araç satın almak isteyen vatandaşlara ÖTV indirimli Fiorino’yu 611 bin 900 TL’den başlayan fiyatlara satıyor. Peki, ÖTV’siz Fiat Fiorino fiyatları ne kadar? İşte ÖTV indirimli Fiat Fiorino fiyat listesi…

Pop 1.4 77 HP Fire E6DF 611 bin 900 TL

Safeline 1.4 77 HP Fire E6DF 625 bin TL

Premio 1.4 77 HP Fire E6DF 646 bin 700 TL