5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlandı

5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlandı
5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle, Cumhuriyet Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

 Cumhuriyet Parkın’ndaki programa Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi, Daire Müdürleri, Muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tüm dünyada 5 Haziran’da kutlanan Dünya Çevre Günü, Karaman’da da bir dizi etkinlikle kutlandı. Etkinlikler 5 Haziran sabahı, Cumhuriyet Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından; Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsamettin Bayram, Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi ve Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Başkan Uğurlu konuşmasında; Belediye olarak çevre çalışmaları çerçevesinde Karkap Projesi’ni hayata geçirdiklerini söyleyerek, bu proje ile atık ve çöpleri kaynağında ayrıştırmayı amaçladıklarını ifade etti. Bu kapsamda cadde ve sokaklara geri dönüşüm kumbaraları konulduğunu dile getiren Uğurlu, okullarda da geri dönüşüm ile alakalı seminerler düzenleyerek öğrencilere küçük yaşta çevre bilinci kazandırmayı sağladıklarını belirtti.

Kutlama programının sonunda çevre ile ilgili çeşitli dallarda dereceye girenlere ödülleri ve plaketleri verildi.