49 TLʹye Uçak Bileti

49 TLʹye Uçak Bileti
Ramazanda ucuz biletle uçmak için kampanyalara hücum
Ramazan ayı boyunca, yurt içinde, Türk Hava Yolları (THY) 94 TL’ye, Atlasjet 74 TL’ye,  Pegasus ve Sun Express ise 49.99 TL’ye uçuracak. Ramazan ayının başlamasına bir haftadan az kaldı. Her sene Ramazan’da, gerek insanlar sevdikleriyle beraber olsunlar  diye, gerekse tatile çıkabilsinler diye çeşitli kampanyalar düzenleyen havayolu şirketleri, bu sene Ramazan’ın yaz döneminin ortasına denk gelmesinden memnunlar.
 
49 İLE 94 TL ARASINDA
Havayollarının 49 TL ile 94 TL arasında değişen Ramazan kampanyalarından isteyenlerden gelen talep fazla. Fakat havayolları, bu fırsatları sınırlı sayıda müşteriye sunabilecek. Biz de, Ramazan’ın başlamasına az zaman kala, bu fırsatlardan  yararlanmak isteyenlerin, bu fiyatlardan uçabilmek için geç kalıp kalmadıklarını  araştırmaya karar verdik ve İstanbul’dan kalkarak Adana, Ankara, Trabzon, Kayseri, Gaziantep, İzmir, Bodrum, Antalya, Malatya’ya giden uçaklardan, Ramazan döneminde,  her farklı gün için bilet almayı denedik. Ramazan başlangıcı ve bitişinde kampanyalı  bilet bulmanın neredeyse imkânsız olduğunu gördük.
 
ONURAİR’İN İNTERNET SİTESİ KİLİTLENDİ
OnurAir, 49 liralık biletleri dün satmaya başladı. Fakat havayolunun internet sitesine  olan yoğun talep, siteyi kilitledi. Kampanya 5 bin kişi ile sınırlı olacak.
 
THY 25 bin koltuğu 94 TL’ye satıyor THY, 11 Ağustos- 6 Eylül arasında 25 bin koltuğu 94 liraya satacak. THY’nin internet  sitesinde, belirtilen fiyatlardan 59 TL’nin üzerine, akaryakıt harcı ve vergi bedeli eklendiğinde, THY’nin açıkladığı fiyat olan 94 TL’yi bulunuyor. İstanbul- Adana: 15 Ağustos ve 5 Eylül hariç diğer günler var.
* İstanbul- Trabzon: 11 Ağustos- 13-14 Ağustos- 4 Eylül’de yok.
* İstanbul- Kayseri: 12-13-15-17 Ağustos ve 5-6 Eylül hariç diğer günler var.
* İstanbul-Gaziantep: 11-14 Ağustos ve 6 Eylül dışında promosyonlu bilet var.
* İstanbul- İzmir: 13 Ağustos ve 5 Eylül tarihleri hariç bilet bulmak mümkün.
* İstanbul- Antalya: Antalya’ya her gün en az 2 uçuşta promosyonlu bilet var.
 
PEGASUS Beş kente ucuz bilet kalmadı
Pegasus’un 11 Ağustos- 3 Eylül arasındaki kampanyasında fiyatlar 49.99 TL‘den  başlıyor. Bu fiyattan sadece elini hızlı tutanlar yararlandı. Ramazanda İzmir, Ankara,  Trabzon, Gaziantep, Antalya, Malatya’ya 49.99 TL’ye uçmak mümkün değil.
 
ATLAS JET Bodrum’a uçmak için sadece iki gün var
Atlasjet, 11 Ağustos- 6 Eylül arasında 79 liradan promosyonlu bilet satıyor. İnternet sitesinde Antalya ve İzmir için hâlâ ucuz bilet varken, Bodrum’a gitmeyi düşünenler ise  30 Ağustos veya 6 Eylül tarihlerini tercih etmek durumundalar.
* İstanbul-Antalya: 11-30 Ağustos ve 1-6 Eylül tarihlerinde 74 TL‘lik bilet var.
* İstanbul-İzmir: 17 Ağustos ile 6 Eylül tarihlerinde promosyunlu bilet bulunuyor.
* İstanbul–Bodrum: 30 Ağustos ve 6Eylül’de 74 TL’lik bilet var.
 
SUN EXPRESS Düşük fiyata devam, yer bulmak kolay
Havayolu şirketleri arasında ucuz bilet anlayışıyla sektörde yer edinen Sun Express, Ramazan ayında da her zamanki fiyatlarını koruyor ve 49.99 TL’den başlayan fiyatlarla uçurmaya devam ediyor. Dün internet sitesindeki verilerilere göre, yola çıkış noktası  İstanbul olanlar için, Adana ve İzmir’e neredeyse her gün 49.99 lira gibi oldukça uygun  bir fiyattan bilet bulmak mümkün.
*İstanbul- Adana: 15 Ağustos ve 17-19 Ağustos 24--29 Ağustos ve 2 Eylül’de ucuz bilet var.
* İstanbul- İzmir: 11-12 Ağustos,16--30 Ağustos, 1-6 Eylül’de ucuz bilet imkânı var.
*İstanbul- Hatay: 20 Eylül’e kadar 49.99 liraya bilet yok.