28 Şubatʹın Kurucusu Cezaevinde

28 Şubatʹın Kurucusu Cezaevinde
Balyozcu Paşa darbe yapmaz diyenlere.
Balyoz Güvenlik Harekât Planı’na ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 1’inci Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ile emekli Korgeneral Engin Alan çıkarıldıkları İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuklandı. 28 Şubatʹın beyni Çetin Doğan, 28 Şubatʹın 13. yıldönümünde "cunta lideri" olduğu iddiasıyla cezaevinde!
 
28 ŞUBAT BİN YIL SÜRECEK DİYEN PAŞA
Dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğluʹnun ʹ28 şubat ne zaman bitecek?ʹ sorusuna verdiği yanıt hala hafızalarda: "28 Şubat bin yıl sürecek"
 
28 ŞUBATʹIN 13 YIL DÖNÜMÜNDE CEZAEVİNDE
Tarih 27 Şubat 2010. 28 Şubatʹın 13. yıldönümüne bir gün var. 28 şubat sürecinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken okuduğu şiir nedeniyle cezaevine gönderilen Recep Tayyip Erdoğan bugün başbakan. O sürecin beyni Batı Çalışma Grubuʹnun (BÇG) Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan "Balyoz" operasyonu kapsamında "cunta lideri olduğu" iddiasıyla bugün cezaevinde.
 
ANDIÇLAMA VE FİŞLEME FAALİYETLERİ
1997 yılında sonradan kurgulama olduğu ortaya çıkan Müslüm Gündüz, Fadime Şahin gibi olaylarla ʹİrtica geliyorʹ algısı kamuoyuna aşılanmış, Sincanʹda tankların yürütülmesiyle başlayan süreç, 28 Şubatʹta toplanan MGKʹda tarihi ʹ28 Şubat Kararlarıʹ olarak anılan bir dizi kararın alınması ve Erbakan hükümetinin istifaya zorlanmasıyla sonuçlanmıştı. Çetin Doğanʹın başında olduğu Batı Çalışma Grubu (BÇG) bu süreçte kişi ve kurumları karalama ve görevden almayla sonuçlanan yoğun bir andıçlama ve fişleme faaliyeti yürütmüştü.
 
TUTUKLANDI
Emekli Orgeneral Çetin Doğan, ʹBalyozʹ operasyonunda gözaltına alınarak TCKʹnın 312. maddesi kapsamında "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçundan tutuklandı.