Karaman Haberleri

Karaman Haberleri

Piri Reis Vadisi’nde Son Gelişme
Karaman’ın en büyük projesi olma özelliği taşıyan Piri Reis Vadisi’nde sona gelindi.
Piri Reis Vadisi’nde Son Gelişme
 
GÜNDEM >> 21 Mart 2013 - Saat: 15:24
 Geçtiğimiz aylarda Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, büyük bir kampanya düzenleyerek Piri Reis vadisinin duyurusunu yapmıştı. Duyurulardan sonra yaklaşık 2 aydır pirireis projesinden hiç bir ses çıkmadı. Muhalefet partileri tamda bu sessizliği kamuoyuna duyuracak ken, Belediye’den bugün bir açıklama geldi. Yapılan açıklama da önümüzde ki günlerde ihale günün belli olması beklendiği belirtildi.
İşte Belediye tarafından yapılan o açıklama; “ 1. etap için ön talep toplama süresi Şubat ayı sonunda sona eren projeye ilgi büyük oldu. 1. etapta yer alacak daire tipleri, ön talebe göre ayarlandı ve talep edilen daire adetleri tespit edilerek ihale hazırlığı tamamlandı. 
TOKİ’nin ihale listesine aldığı projenin, önümüzdeki hafta da ihale gününün belli olması bekleniyor.

Diğer taraftan Aktekke Meydan projesinde de prosedürün normal işlediği ve 1 ay sonra bu projenin de ihale talimatıyla inşaat sürecinin başlatılacağı yapılan açıklamada yer aldı. 

Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; ihalesi yapılan yeni işlerin başlama tarihlerinin 1 Nisan olduğu belirtildi. Nisan ayından itibaren Karaman’ın tekrar şantiye görünümü kazanacağını belirten Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Karaman halkına şöyle seslendi: “Lütfen Biraz Sabır, Rahat Edeceksiniz ve Beğeneceksiniz”

 
Karaman
25 Nisan 2017
İmsak
04:09
Güneş
05:54
Öğle
12:56
İkindi
16:41
Akşam
19:38
Yatsı
21:10
Karaman
25 Nisan 2017

1°C / 17°C

3°C / 21°C

7°C / 23°C
Facebook
rn
Twitter
-