Piri Reis Vadisi’nde Son Gelişme

21 Mart 2013 Perşembe 15:24
Bu haber 1460 kez okundu

Karaman’ın en büyük projesi olma özelliği taşıyan Piri Reis Vadisi’nde sona gelindi.

Piri Reis Vadisi'nde Son Gelişme
banner324

 Geçtiğimiz aylarda Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, büyük bir kampanya düzenleyerek Piri Reis vadisinin duyurusunu yapmıştı. Duyurulardan sonra yaklaşık 2 aydır pirireis projesinden hiç bir ses çıkmadı. Muhalefet partileri tamda bu sessizliği kamuoyuna duyuracak ken, Belediye’den bugün bir açıklama geldi. Yapılan açıklama da önümüzde ki günlerde ihale günün belli olması beklendiği belirtildi.

İşte Belediye tarafından yapılan o açıklama; “ 1. etap için ön talep toplama süresi Şubat ayı sonunda sona eren projeye ilgi büyük oldu. 1. etapta yer alacak daire tipleri, ön talebe göre ayarlandı ve talep edilen daire adetleri tespit edilerek ihale hazırlığı tamamlandı. 
TOKİ’nin ihale listesine aldığı projenin, önümüzdeki hafta da ihale gününün belli olması bekleniyor.

Diğer taraftan Aktekke Meydan projesinde de prosedürün normal işlediği ve 1 ay sonra bu projenin de ihale talimatıyla inşaat sürecinin başlatılacağı yapılan açıklamada yer aldı. 

Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; ihalesi yapılan yeni işlerin başlama tarihlerinin 1 Nisan olduğu belirtildi. Nisan ayından itibaren Karaman’ın tekrar şantiye görünümü kazanacağını belirten Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Karaman halkına şöyle seslendi: “Lütfen Biraz Sabır, Rahat Edeceksiniz ve Beğeneceksiniz”


Karaman..


Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

yılmaz 2 yıl önce yorumlandı

sayın başkan yapılan çalışmaları takdirle karşılıyoruz,yalnız karamanın en büyük sorunu anayollarının bozukluğudur,geçen yılki asfalt hamleniz çok iyi oldu ancak yeni asfaltlanan yerler bile nasıl asfaltsa bozulmaya başladı.makronun önündeki yol gibi asfalt istiyoruz

0 Kişi beğendi.