Karaman Haberleri

Karaman Haberleri

Lütfi Elvan, Karamanʹın talihini değiştirecek.
Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, İkinci organize yolu üzerinde mevkinin imara açılması için gerekli görüşmeleri yapacağını belirtti.
Lütfi Elvan, Karamanʹın talihini değiştirecek.
 
GÜNDEM >> 11 Şubat 2013 - Saat: 12:31
 Geçtiğimiz aylarda karamaninsesi.comʹun ortaya attığı ikinci organize yolunun ve o mevkinin imara açılması projesi gündemde yerini tutmaya devam ediyor. Karamaninsesi.com projesinin ilk adımı resmen gerçekleşerek yol tamamen imara açıldı. Haber sitemizin imtiyaz Hüseyin Ölgerʹin Lütfi Elvanʹın Karaman için büyük bir fırsat olduğunu ve Karamanʹın talihini değiştirecek, Yeni Karamanʹı kuracak kişinin Lütfi Elvan olacağını iddia etmesi ise gerçekliliğini koruyor.
TBMMʹde ki makamında haber sitemizin yöneticilerini ağırlayan Plan ve Bütçe Komsiyon başkanı ve Karaman Milletvekili Lütfi Elvan bahsedilen mevkiinin imara açılması noktasında başta belediye başkanı olmak üzere yetkili arkadaşlara ilgilenmeleri için gerekli görüşmelerinin yapılacağını belirtti.

Hüseyin Ölger, Karamanʹda mecburiyet caddesi olarak adlandırılan İsmet Paşa caddesi ve 1-2. İstasyon caddelerinin artık Karamanʹa yetmediğini ve olaya ticari olarak bakıldığı zaman orada ki esnaf dükkanlarının çok pahalı olduğunu ve bununda esnafları dolaylı yoldan da ürünlerde ki pahalılığın vatandaşa yansıdığını belirterek. Karamanʹa neden yeni bir çarşı merkezi kurulmasın? Avrupa şehirlerini anımsatan daha modern bir merkez oluşturulmasın? bunun içinde Atatyurtʹun bulunduğu mevkiden 2. organize yolunun ve hatta Ereğli yoluna kadar bir imar çalışması yapılarak yatırıma açılabilir mi sorusuna Elvan “ Teknik bir konu hakkında kesin bir şey söyleyemem, İmara açılmayacak şeklinde bir şey söylemem söz konusu değil. Karamanʹın büyümesi için elimizden geleni yapacağız. Bu konu hakkında çalışma arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Eğer imara açılması gerekli ise neden olmasın. ama dediğim gibi şu anda net birşey söyleyemem ayrıca ben atayurt mevkisinin değerlenmesini çok istiyorum” dedi. 

Lütfi Elvan, konu hakkında Hüseyin Ölgerʹe yaptığı açıklama da şunları söyledi; Bu imar planları yapılırken belirli bir nüfus oranı esas alınıyor. Karamanʹda 350 bin nüfusu barındıracak bir imar çalışması için yola çıkılıyor. Şu anda ne kadar 160 bin merkezde nüfus olsa da 350 bin nüfus üzerinden yola çıktığımızda kişi başına ne kadar yeşi alan düşecek, konut lanları bura da ne kadar, ticari alanların oranları ne kadar olacak bunların hepsinin oranları belirleniyor. Tabii teknik bir konu olması hasebiyle bu aşama da bu dediğiniz alanın hemen imara açılır veya açılmaz şeklinde kesin bir şey söyleyemem, ama ben arkadaşlarıma başta belediye başkanımız olmak üzere bu konu üzerinde çalışmalarını söyleyeceğim. Bir değerlendirsinler ne yapılabilir onu konuşalım ona açığız. Dediğim gibi imara açılmayacak açmayacağız diye Bir şey söyleyemeyiz. Her zaman dediğim gibi Karamanʹın büyümesi ve büyük bir köy görünümünden çıkması için gerekli hangi projeler varsa gerekli olan çalışma neyse biz bunu yapacağız. Ben Atayurt mevkisinin değerlenmesini istiyorum orası güzel bir alan Karamanʹa hafif tepeden bakan bir konumu var. dediğiniz alanda bu nokta değerlendirebilir, inşallah yakın bir zamanda oranın durumu hakkında daha net konuşabiliriz.

Tabii sizlerinde bildiği gibi Karamanʹda 40 yıldır aşılamayan sorunlar var biz o sorunları da aşmak için uğraşıyoruz. Mesela Tabucak, yaklaşık 40-50 yıldır çözülemeyen bir sorundu, ben daha milletvekili olduğum ilk gününde bana bu tabucağın sorunu anlatıldı. Ama bugün bu tabucağın promlemini çözdük çok şükür şimdi rahatça ev yapabilirsiniz. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar orayı çözemezsiniz demişlerdi ama biz gayret göstererek işi yakından takip ederek bu sorunu çözdük. Ayrıca biz tapucağı bir nostalji merkezi olarak düşünüyoruz, nedir nostalji merkezi? İnsanların gidip hoşca vakit geçirebileceği kahve içebileceği sohbet edebileceği kavelerin olduğu, özellikle geleneksel yemeklerin yapıldığı resturantların olduğu güzel bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Bunun gibi Karamanʹda imarı çözülmesi gereken yerler var hepsini tek tek zaman içerisinde çözeceğiz. Atayurttan 2. organize yoluna kadar olan alanın imara açılması hakkında da arkadaşlarla gerekli görüşmeleri yapacağım yasal olarakta imkanı bulunduğu takdirde Karamanʹa güzel bir çalışma bırakmış oluruz” dedi. 
 
Karaman
25 Nisan 2017
İmsak
04:09
Güneş
05:54
Öğle
12:56
İkindi
16:41
Akşam
19:38
Yatsı
21:10
Karaman
25 Nisan 2017

1°C / 17°C

3°C / 21°C

7°C / 23°C
Facebook
rn
Twitter
-