31 Aralık Yılbaşı değil, Mekke'nin Fethi

29 Aralık 2012 Cumartesi 13:57
Bu haber 2128 kez okundu

Anadolu Gençlik Derneği 31 Aralık Yılbaşı değil, Mekke'nin Fethi'dir ve bu fetihin kutlanması gerekir dedi.

31 Aralık Yılbaşı değil, Mekke'nin Fethi
banner324

 Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi üyeleri, yılbaşı nedeniyle yapılan kutlamalara tepki gösterdi. 

Zafer alanında bir araya gelen AGD üyeleri, ellerinde “2013’ü kutlamıyoruz, Müslüman Genç Özüne Dön, 31 Aralık Mekke'nin Fethi” yazılı pankart ve dövizler taşıyarak yılbaşı kutlamalarına tepki gösterdi.

AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, yılbaşı kutlamalarının Müslümanlarla hiçbir alakası olmadığını söyleyerek, “Hristiyanlar ve Yahudiler asırlar önce Müslümanların ahlakını bozmuşlar. Bundan dolayı biz Anadolu Gençlik Derneği olarak diyoruz ki, bu yılbaşının Müslümanlarla hiçbir alakası yoktur. Biz Müslümanız. Hep diyoruz ya, Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman diye. Peygamber Efendimiz (SAV) buyuruyorlar ki, 'Kim bir kavime benzemek isterse onlardan olmuş olur'. İşte bugün diyoruz ki, Türkiye’deki ve dünyadaki Müslümanların huzursuz olmasındaki en büyük etken kendi kültürümüzü ve inancımızı yaşayamamızdan kaynaklanıyor. Başkalarını taklit ettiğimiz için birileri bizim için iyi düşünmüyor. Özellikle Yahudi ve Hristiyanlara benzememek için o gün televizyonlarınızı kapatın, evinizde her gün meyve yiyorsanız o gün meyve yemeyin. O gün hiçbir şey yapmayın. Vaktiniz varsa Mevlana Kültür Merkezi’nde kutlayacağımız Mekke’nin Fethi'ne gelin. Yahut açın Kur'an-ı Kerim, tefsir okuyun. Tefekkür edin" dedi.
Güneş, Müslümanların örfünde, adetinde, tarihinde, inancında yılbaşı kutlamasının kesinlikle yer almadığını sözlerine ekledi. Açıklamanın ardından dernek üyeleri, vatandaşlara çeşitli broşürler dağıttı.

KARAMAN TEŞKİLATINDAN PROGRAM

Anadolu Gençlik Derneği Karaman şubesi de yaptığı açıklama da 31 Aralık Pazartesi akşamı saat: 19:00'da Yunus Emre Konferans salonunda Mekke'nin fethini kutlama programı yapacak.

Yılbaşına alternatif değil, dinimizin bir gereğini yapıyoruz diyen AGD teşkilatı, " İslam dini hiçbir şeyin alternatifi değil Hâkkın ta kendisidir. asıl olan İslâm'dır! diğer inançlar sapıklık yoludur. İslam sancağı altında yapılan yüzlerce fetihlerin içerisinde ki en mübareği olan ve bizatihi iki cihan sultanı Peygamber efendimiz Hz. Muhammed S.a.v ve ashab-ı kirâm tarafından yapılan fetih yani Mekke'nin Fethi de bizim için en büyük fetih ve kutlanması gereken en büyük bayram olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple bütün Karaman'lı hemşerilerimizi 31 Aralık Pazartesi akşamı Yunus Emre Konferans salonuna bekliyoruz" denildi.Karaman..


Yorum Gönder

@name x