10 Kasım Mesajları

09 Kasım 2012 Cuma 11:16
Bu haber 1201 kez okundu

Atatürk'ün vefatının 74. yılı dolayısıyla yayınlanan mesajlar

10 Kasım Mesajları
banner324

 Karaman Valisi Murat KOCA, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 74. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali KOCA yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 74 üncü yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.
Büyük Önder Atatürk, Türk insanına milli ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan eşsiz bir liderdir. Atatürk, milletimizin binlerce yıldır yaşadığı topraklardan atılmak istenildiği bir dönemde ve kendisinin “ Gençliğe Hitabe”de belirttiği şartlar altında başlattığı Kurtuluş Savaşını büyük bir zaferle sonuçlandırmıştır. Bu büyük zaferin sonucunda da milletimizin iradesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.
10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Türk Milleti, Ata’sının kendilerine bıraktığı ve yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı Cumhuriyeti, daha iyi bir geleceğe taşıma azim ve kararlılığında olacaktır. Ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh, daha etkin, uluslararası sorunlarda sözü dinlenir bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü , vefatının 74. yıl dönümünde, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum." dedi.

İL GENEL BAŞKANI MUSTAFA BAYIRIN 10 KASIM MESAJI

İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa BAYIR, Büyük Önder Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de ebediyete intikal edişinin 74. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

BAYIR; Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk’ü 74. ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. Atatürk, hem milli mücadele, hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima ileriye bakmış, ileriye yürümüştür. Bugün, Büyük Atatürk’ün yolundan giden bizlere düşen görev de yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır. Bunun için, 10 Kasım’ları aydınlık geleceğimize yönelik adılımlarımızın esin kaynağı haline getirmektir. Atatürk ve arkadaşları, 1920’li yılların ağır şartları altında, bağımsız bir devlet kurma amaçlarını başarıyla gerçekleştirmişlerdir. Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa BAYIR, Ölümünün 74. yılında Türk Ulusunun bağımsızlık savaşının önderi, laik ve demokratik Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırasına ve Türk milleti olarak bizlere bıraktığı mirasa olan bağlılığımızı yineliyor, saygılarımı sunuyorum. Dedi.


BAŞKAN UĞURLU: “ULU ÖNDERİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ”


Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 74. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı.
“Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Atatürk’ü ölümünün 74. yılında saygı ve minnetle anıyoruz” diyen Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Milleti ile birlikte girdiği Kurtuluş Savaşı mücadelesinde büyük bir direniş gösteren Mustafa Kemal Atatürk, kazandığı büyük başarılarla dünyaya örnek olmuş, ulusumuzun her alanda yücelmesi için büyük çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir.
Kurduğu Cumhuriyet ile bizlere çağdaş uygarlığın kapılarını açan Atatürk, yaptığı devrimler sayesinde de yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Böyle bir lidere sahip olmanın onuru ve ayrıcalığı hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyüktür. O’nun düşüncelerini ve ilkelerini yaşatmak bizlerin en büyük görevidir.
Aramızdan ayrılışının 74. yılında, gönlümüzde ölümsüzleşen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.”

İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Serkan KOYUNCU

TÜRK EVLADI ECDADINI TANIDIKÇA DAHA BÜYÜK İŞLER YAPMAK İÇİN KENDİNDE KUVVET BULACAKTIR.
Mustafa Kemal ATATÜRK
Milleti ile girdiği Kurtuluş Savaşı mücadelesinde, işgalci güçlere karşı büyük mücadele göstererek kazandığı, büyük başarılarla dünya liderlerinin hayran olduğu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK; Sadece yaşadığı dönemin değil, yüzyılın en değerli devlet adamıdır .Türk Milletinin ismini tarih sayfalarına altın harflerle yazdıran Ulu Önderimizin Cumhuriyet ile açtığı çağdaş uygarlık kapılarından geçerken, Onun ilke ve devrimleri yolumuzu aydınlatacaktır. Biliyoruz ki; büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleri, eserleri ve fedakar gayretleriyle anılırlar. Bizler ve bizden sonraki nesiller de onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek için, yine onun ilkelerinin ışığında yolumuza devam edeceğiz. Bu düşüncelerle aramızdan ayrılışının 74’ üncü yıldönümünde Ulu Önderimizi bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Celalettin Güngörer
Unutmamak gerekir ki 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin her bakımdan abad edilmesi için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Keza, Gazi Mustafa Kemal de bu şuurla 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' demiştir. Dolayısıyla, Atatürk'ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle 'muasır medeniyet seviyesinin üzerine' çıkarmakla mümkün olacaktır. Bugün bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir. Bu inançla, vefatının yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum.''

AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Ankaralı, M.Kemal Atatürk'ün vefaat yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yanmış-yıkılmış, parça parça bölünerek paylaşılmış topraklar üzerinde, tarihe gömülmüş bir imparatorluğun enkazından yepyeni bir devlet kurarak bizlere bırakan, dünyanın bugüne kadar görebildiği en büyük askeri ve siyasi deha olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir 10 Kasım gününde daha saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

Milli Mücadelemizin sembol kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, zor şartlar altındaki milletimize öncülük ederek verdiği Kurtuluş Savaşı ve kurup bizlere emanet ettiği Cumhuriyetle, hiç kuşkusuz bütün yurttaşlarımızın kalbinde özel bir yere sahiptir.

Sergilediği İstiklal mücadelesiyle dünyanın tüm mazlum milletlerine esin kaynağı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir komutan olarak takdire şayan vasfının devlet adamlığıyla da örnek alınacak özellikler göstermesi, fikirleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle, bütünleştirici yapısı ve bilimi rehber alan öngörüsü ile yüzyıla yön veren dünya liderleri arasında seçkin yerini alması bizim için bir gurur ve övünç vesilesidir.

Atatürk’ün İstiklal Savaşı’nın ardından kurduğu ve milletimize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, hepimizin titizlikle koruduğu ve yaslandığı eşsiz bir eserdir.
Bize emanet edilen Cumhuriyeti koruyup geliştirmek ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak, her zaman benimsediğimiz ve canla başla çalışmamızın itici gücü olan şaşmaz hedeflerimizin başında gelmektedir.

Bu vesile ile Kurtuluş Savaşı ile kuruluşa giden yolda, Cumhuriyet’in temellerini atarak Türk ulusunun yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlayan büyük komutan ve güçlü devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 74. yılında saygı ve minnetle anıyor, yurtta sulh cihanda sulh anlayışıyla, Cumhuriyetimizi hem demokratik hem ekonomik açıdan güçlendirerek yaşatma idealimizi bir kere daha yüreklerimizde hissediyoruz. 


Karaman..
Anahtar Kelimeler


Yorum Gönder

@name x