Kmü İibf'de Mezuniyet Töreni

18 Haziran 2013 Salı 14:48
Bu haber 849 kez okundu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ)'nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF)'nin mezuniyet töreni yapıldı.

Kmü İibf'de Mezuniyet Töreni
banner324

 Üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Salonu’nda gerçekleştirilen törene KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karataş ve Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, İİBF Dekanı Prof. Dr. Osman Çevik, üniversitenin akademik ve idari personeli, mezunlar ve aileleri katıldı. İİBF'den mezun olan bin 114 öğrencinin yürüyüşü ile başlayan tören büyük bir şölene dönüştü. Salonu tamamen dolduran mezun yakınlarının büyük alkışları arasında mezunlar protokolü selamladı. Mezunların tören alanında yerlerini almasının ardından fakülte birincisi Emrah Aydın konuşma yaptı. Mutluluk ve gururu bir arada yaşadığını ifade eden Aydın, başta ailesi olmak üzere kendisine emek veren öğretim elemanlarına ve 4 yıl boyunca beraber olduğu arkadaşlarına teşekkür etti. Emrah Aydın, “Bugün hep beraber hayatımızda yeni bir sayfa açıyoruz" diyerek konuşmasını sonlandırdı. 


İİBF Dekanı Prof. Dr. Osman Çevik yaptığı konuşmada, eğitim hayatları boyunca öğrencilerinin nitelikli, kendisine ve topluma saygılı, uygar bireyler olarak yetişmelerine önem verdiklerini belirtti. Yeni mezunlara başarı, mutluluk ve sağlık dolu bir hayat dileyen Prof. Dr. Çevik, sahip oldukları diplomanın, sorumluluğu da beraberinde getirdiğini vurgulayarak, “Kendinizi sürekli yenilemek, çalışkan ve örnek birer insan olmak başlıca sorumluluklarınızdır. Unutmayın dürüst ve çalışkan her insan bir değerdir, dünyada hiçbir değer zayi edilemez" dedi.
Mezuniyet kütüğüne plakasını çakan okul birincisi Emrah Aydın’a diplomasını Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, ikinci Emine Biçer’e Fakülte Dekanı Prof. Dr. Osman Çevik, üçünlüğü paylaşan Fatma Eryiğit, Emrah Yural ve Öznur Altın’a Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çokdinç ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karataş ve Prof. Dr. Ahmet Yıldırım diplomalarını takdim etti. Törende fakültenin öğretim elemanları tarafından mezunlara diplomaları verildi. Mezunların kep atmasıyla sona eren törenin ardından Grup Albeyaz’ın müzik dinletisiyle mezunlar dört yıllık zorlu maratonlarının stresini attı.
Karaman..


Yorum Gönder

@name x